B просторах Національного університету “Львівська політехніка” в рамці V Міжнародної конференції “Українська мова у світі” відбувся круглий стіл на тему “Промоція української мови через українську школу за кордоном”, який об’єднав 65 учасників з 22 країн світу.
Повідомляє JARMART.INFO – інформаційний культурно-історичний вісник.
Відео: https://youtu.be/P9sOWl-p5V8
На круглому столі були присутні 65 осіб, зокрема, 12 науковців, 4 директори шкіл, 49 вчителів та вихователів з Австралії, Аргентини, Бельгії, Білорусі, Великобританії, Греції, Естонії, Італії, Казахстану, Канади, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, ОАЕ, Польщі, Російської Федерації, США, Угорщини, Франції, Чехії та України.
“На круглому столу були різні теми обговорень, де присутні дійшли таких висновків: У різних країн світу спостерігається різний рівень інтересу до України та української мови. Це зумовлено такими чинниками як: “вік української діаспори” та кількість українців в країні проживання, сусідство з Україною, співпраця на різних рівнях, активність діаспори. Історичні події 2013-14 року значно підвищили інтерес до України, як країни, що вибрала європейській шлях”,- розповідає Юлія Хаугланд, канд. психол. наук. доц., директор. вчитель, Української недільної школи “Кобзар” (Осло, Норвегія).
“Українські діаспори ведуть активну громадську діяльність із питань формування позитивного іміджу України. Одним із засобів є викладання української мови та інших українознавчих дисциплін у школах діаспори. Однак українська діаспора наголошує на важливості підтримки цих процесів на державному рівні. Українська діаспора, зокрема школа, має визначну роль у питанні збереження української мови та культури за кордоном. Однак постає потреба чіткої державної політики щодо шляхів реалізації цієї мети.
Українська школа діаспори має зберігати традиції, але також бути спроможною відображати суспільні зміни, технологічний розвиток, найкращі надбання сучасної педагогіки, розуміти потреби сучасного учня”,- додає Юлія Хаугланд, модератор круглого столу.
Учасники V Міжнародної конференції “Українська мова у світі” на круглого столу “Промоція української мови через українську школу за кордоном” на Першому світовому форумі українознавчих суботніх та недільних шкіл запропонували внести до Ухвали форуму таку пропозицію: Створити загальнодоступний сайт для обміну досвідом і навчально-методичними матеріалами для шкіл української діаспори.
Пропозиції щодо Ухвали підтримали більшість учасники форуму.