Квіти, солодощі та подарункові набори, білборди та сіті-лайти з вісімками. Той ажіотаж, який ми спостерігаємо напередодні і в день т.зв. свята, є чудовим виявом того, як маркетологи вдало інтегрували суто соціалістичне свято у капіталістичну систему.
Безперечно, наповнення “свята” 8 березня має культурно гібридний характер, але не варто забувати про його витоки. Найчастіше, критикуючи цю “традицію”, День усіх жінок згадується як пережиток комуністичного минулого, проте він має значно глибше коріння.
Дата 8 березня була зафіксована в календарі після демонстрацій феміністок, більшість яких були повіями, у 1985 році в Чикаго. Аналогічна подія відбулася через рік у Нью-Йорку. Відтоді більшість протестних акцій жінок приурочувалися до 8 березня. А у 1908 році зайшла мова про підвищення зарплати і надання їм виборчого права. 8 березня було оголошено Міжнародним жіночим днем рішенням Соціалістичної партії США і Соціалістичного Інтернаціоналу на чолі із Кларою Цеткін і започатковане як пролетарське феміністське свято.
День звільнення від “кухонного рабства” поніс за собою нівелювання ролі і цінності первинного покликання жінки: подружнього життя, материнства та забезпечення функціонування домашнього господарства, які подаються як низькопробна робота, яка не потребує великих розумових зусиль. Але насправді, якщо жінка хоче досягти успіху у подружньому житті, материнстві і домашніх справах, вона мусить застосовувати не тільки інтелект, а й мудрість та інші свої найкращі чесноти, а також постійно самовдосконалюватися.
Борючись за примарну рівність, феміністки подарували право пересічній жінці працювати на важких роботах та самій утримувати сім’ю, деградуючих у маскулінних якостях чоловіків удома та один єдиний день, в який вони заслуговують пошанування і то сумнівної якості.
Жінки усіляко намагалися показати свою рівність із чоловіками, а тепер нарікають на відсутність лицарства і галантності у чоловіках.
Сучасна форма святкування набирає дедалі виразніших постмодерністських рис. Особливо, коли 8 березня називають “днем жіночності і краси”, адже саме засновницями цього свята жіночність і краса усіляко знищувалася. Суттю жіночності і краси є глибока тайна, а наслідками діяльності феміністок є сексуальна революція, плодами якої на теперішньому етапі є поширення проституції і порнографії в легальних і нелегальних формах.
Сама ідея привітання усіх жінок є дещо безглуздою, оскільки незрозумілою є причина, чому ми маємо вітати людину тільки тому, що вона має ту чи іншу стать. Кожна жінка має своє покликання від Бога і від того, як вона його виконує, вона заслуговує на нашу повагу чи пошанування. Такий характер носить традиційне для українців свято День Матері.
Орися Горошко
Джерело: banderivets.org.ua/feministychne-pohodzhennya-svyata-8-bereznya.html