Франції прийняла рішення відкласти введення додаткових податків на пальне, які спровокували масові заворушення по всій країні. Тим самим, французький «податковий майдан» переміг, принаймні цього разу.
Але нам в цій історії має бути цікаво зовсім інше. Звернули увагу, як обережно подавали інформацію про події у Франції українські владні ЗМІ та «авторитетні блогери»? До цього нам розказували про заможне життя «як у Європі», і що справжні європейці завжди радіють зростанню податків, акцизів та тарифів, бо це є головною ознакою “успішних економічних реформ”; саме тому вони добре живуть. А українці – ж це європейці, то мають брати приклад. І плюс ще Макрон, який мабуть на сьогодні є головним зовнішньополітичним улюбленцем українського проєвропейського бомонду. І тут несподівано отримаємо подію, яка зводить нанівець усі зусилля європропагандистів.
А тут виявилося, що французи зовсім не “терпіли”, і готові відстояти свої права, заявивши владі, що це вона не права, і що Макрон не такий вже і авторитетний. Тому інформацію про Францію українцям видавали обережно, потроху. Паралельно з нотками розчарування, що французи виявилися такими приземленими та повстали з-за конкретних соціально-економічних причин, а не за якісь демагогічні абстракції.
Ні, так просто наші «європейські ідеалісти» не здалися. Бачив спроби пояснити все це тим, що протестують не французи, а «понаехавшие», чи що жовті жилети – «це взагалі не французьке», то їх їм роздають «туристи», що приїхали подивитися на «французькі шпилі», і що «незрима рука Путіна» і тут добра видна. Зрозуміло, що то все маячня і швидше спроба українських «єврооптимістів» якось пояснити ситуацію для себе, бо дуже сильно вона ламає глянсову картинку про життя в ЄС, яку нам малюють останні роки.
Тим не менш, французи наочно продемонстрували, як в сучасних країнах, народ, відповідальний за своє майбутнє, веде діалог із владою, яка намагається перекладати свої помилки та прорахунки на плечі звичайних людей. Мабуть ось це і є справжня європейська цінність, а не те, про що нам зазвичай розповідають, коли мова заходить про Європу.
Роман Пономаренко
Джерело: https://enigma.ua/articles/pro_evropeyski_tsinnosti_ta_ukrainu